امام جمعه بوشهر: شکست مفتضحانه منتظر، آمریکا و دیگر دشمنان است
امام جمعه بوشهر گفت: بدون شک پیروزی این اغتشاشات و توطئه نصیب ملت ایران اسلامی می‌شود و شکست مفتضحانه منتظر آمریکا، انگلیس و دیگر دشمنان است.
كدخبر: id-21043
تاريخ: 2022-11-04 19:22:10

به گزارش واحد خبری کانون شیفتگان حضرت قائم (عج) ، آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر یکی از اضلاع شخصیت انسان را علم، دانش و فناوری دانست و اظهار داشت: علم و بصیرت 2 ضلع مهم هندسه شخصیت انسان است که مرکز کانون و منبع آن آموزش و پرورش است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه آموزش و پرورش جوانه‌های علم و بصیرت در نهاد انسان‌ها رقم می‌زند گفت: آموزش و پرورش باید کانون آفرینش علم و عالم، خلق بصیرت و شخصیت‌های بصیر باشد.

امام جمعه بوشهر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش را یک سند مهم و قابلیت به‌روزرسانی دانست و بیان کرد: پیشرفت و توسعه کشور با توجه به آموزش و پرورش محقق می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه معلم محور، دانش‌آموز مخاطب و کتاب بال واسطه ارائه علم است تصریح کرد: توجه به آموزش و پرورش خروجی آن انسان‌های آگاه با بصیرت و عالم است.

وی با استناد به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: جهان استکبار به سرکردگی آمریکا و کشورهای اقماری آن جنگ ترکیبی علیه ملت ، انقلاب اسلامی و نظام ایران را آغاز کرده است.

صفایی بوشهری جنگ ترکیبی را در بخش‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، تروریستی و اجتماعی دانست و افزود: استکبار جهانی برای اجرا ترفند جنگ ترکیبی، اتاق فکر تشکیل داد و جغرافیای مدیریتی آن را طراحی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، جنگ ترکیبی را حرف آخر تهاجم دشمن علیه نظام دانست و بیان کرد: دشمنان با توان ظرفیت‌ها و با بکارگیری از ابزار رسانه و فضای مجازی وارد میدان جنگ ترکیبی شده که برخی عوامل فریب خورده داخلی نیز وارد میدان بازی دشمن شده‌اند.

امام جمعه بوشهر، با اشاره به شکست جهان استکبار در تهاجم و هجمه‌های 43 سال گذشته تصریح کرد: ملت ایران با تمام توان و با قدرت برابر دشمنان ایستاده‌اند و این تهاجم هم به شکست می‌انجامد.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه مردم همانند 8 سال دفاع مقدس تمام قد در برابر جنگ ترکیبی دشمن ایستاده‌اند اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری فرمان دهد جوانان ایران اسلامی ضربه مهلکی بر پیکر دشمنان از جمله استکبار و کشورهای اقماری آن وارد می‌کنند.

وی با تسلیت شهادت تروریستی زائران حرم مطهر شاه چراغ علیه‌السلام گفت: به خون کشیدن زائران بیگانه در حرم اهل بیت علیه‌السلام اعم از کودک، نوجوان، جوان، کهنسال، زن و مرد نشان دهنده استیصال و شکست دشمن است.

صفایی بوشهری با اشاره به تخریب اموال عمومی و به شهادت رساندن مردم، بسیجیان، نیروهای انتظامی و امنیتی توسط اغتشاشگران تصریح کرد: دشمنان با تخریب اموال عمومی و شخصی و به شهادت رساندن مردم بیگناه و نیروهای مدافع امنیت نشان دادند که در اوج استیصال قرار دارند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با بیان اینکه سرنوشت محتوم دشمنان شکست است خاطر نشان کرد: آمریکا از هرگونه توان برای تحقق اهداف خود علیه نظام اسلامی ایران استفاده کرده و جدا کردن مردم از هویت دینی و ملی خودشان، فاصله بین مردم با رهبر و مسئولان نظام از تمام امکانات استفاده کرد ولی نتیجه آن شکست دشمن و پیروزی ملت ایران اسلامی است.

امام جمعه بوشهر، با اشاره به افول روز افزون آمریکا و آغاز روز شمار نابودی رژیم صهیونیستی گفت: بدون شک پیروزی این اغتشاشات و توطئه نصیب ملت ایران اسلامی می‌شود و شکست مفتضحانه منتظر آمریکا، انگلیس و دیگر دشمنان است.

وی ادامه داد: اگر می خواهید توان واقعی ایران اسلامی را ببینید باید تاریخ دفاع مقدس و حماسه آفرینی نادر مهدوی و دستگیری تفنگداران آمریکایی را به یاد آورید.

صفایی بوشهری با بیان اینکه آمریکا و مزدورانش با تهاجم رسانه‌ای می‌خواهند فکر جوان و نوجوان ایرانی را وارونه کنند اضافه کرد: جهان کنونی، جهان آگاه، بصیر و ملت ایران با بصیرت هستند و از وطن خود دفاع می‌کنند و اجازه نمی‌دهند داعش بر این ملت سیطره پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ملت ایران را همان مردم 8 سال دفاع مقدس دانست و گفت: شعار ملت ایران همواره هیهات من الذله است.

 

خطیب نماز جمعه بوشهر، با قدردانی از حضور حماسی مردم به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان، جوانان و قشرهای مختلف در راهپیمایی روز ملی مبارزه با استکبار جهانی خاطر نشان کرد: مردم همیشه در صحنه استان بوشهر در راهپیمایی 13 آبان بار دیگر ضمن نشان دادند ولایت‌مداری و دفاع از نظام اسلامی، دشمنان انقلاب اسلامی را ناکام کردند.

وی تاریخ مردم بوشهر در مبارزه با استعمار و استکبار را برشمرد و با اشاره به اینکه 15 آبان سالروز شکست انگلیس از دست زنان منطقه لرده استان بوشهر است افزود: در حمله انگلیس به بوشهر در بیش از یک قرن گذشته زنان منطقه لرده دشتستان، در مقابله با آنان قشون انگلیسی را متوقف و تلفات زیادی به آنان وارد کردند.

صفایی بوشهری تاریخ انگلیس و آمریکا را کانون شرارت دانست و تأکید کرد: انگلیس و آمریکا بارها به دست مردم و رزمندگان استان بوشهر شکست را پذیرفته‌اند و شکست دیگری در توطئه اخیر آنان در تاریخ ثبت می‌شود.